SPORT

Velez preživeo fenjeraša: Lider sa bele tačke stigao tri boda (VIDEO)

Aktuelna sezona Liga kupa Argentine donela je sa sobom fenomenalna izdanja Veleza koji je uspeo da se izdvoji na vrhu tabele Grupe B, međutim do devete pobede u 12 kola klub iz Buenos Ajresa stigao je znatno teže nego što se očekivalo.

Trijumf domaćinu doneo je Senturion u 41. minutu sa bele tačke, a jedanaestercu je prethodio prekršaj Paza Beniteza nad Taragonom. Rutinski realizovanom najstrožom kaznom napadač Veleza je prekinuo golgeterski post i postigao prvi pogodak od januarskog duela plej-ofa protiv Rosarija čime je ujedno najavio deveti poraz poslednjeplasiranog kluba u Grupi B.

Ne želeći da se u Paranu vrate praznih šaka gosti su sve karte u nastavku stavili na ofanzivu, ali sreća nije bila na njihovoj strani te su pogađali prečku i stativu, ali ne i mrežu rivala.

Trijumfom protiv Patronata izabranici Maurisija Pelegrina su upisali treće slavlje u nizu u Liga kupu, ali i nastavili tradiciju protiv večerašnjeg rivala koji u međusobnim duelima ne zna za slavlje od februara 2018. godine. U međuvremenu Velez i Patronato su odigrali pet duela, a pored dva remija, klub iz Buenos Ajresa u tri je slavio istim rezultatom – 1:0