ODŽACISPORT ODŽAKA

U utakmici OFK Stari grad – Tekstilac sedam golova i tri penala

Tekstilac je teško došao do pobede u Bačkoj Palanci gde je domaći OFK Stari grad uspeo da preokrene rezultat 0:3, ali je na kraju domaćin ipak ostao bez bodova.

Meč 8. kola Srpske lige “Vojvodina” obeležio je trostruki strelac Galić koji je sve golove postigao u prvom poluvremenu (30, 32. i 43. minut), treći sa bele tačke. Odžačani su na odmor otišli sa velikom prednošću od tri gola, međutim, domaćin se u nastavku utakmice nije predavao i uspeo je da izjednači rezultat golovima Tasića (65. minut), Kostića iz penala (68. minut) i ponovo Tasića (70. minut).

Konačni rezultat postavio je Asani (83. minut) koji je bio precizan izvođač kaznenog udarca, trećeg koji je sudija Aleksandar Bečanović iz Sombora dosudio na ovom susretu.

OFK Stari grad – Tekstilac 3:4 (0:3)

OFK Stari grad: Knežević, Rakić, M. Gluvić, Stojanović, Torbica, Tasić, Zeljković, Rodić, Ilić, Sedlar, B. Gluvić. Igrali su još: Ćirić i Kostić.

Tekstilac: Brać, Hrubik, Ivanović, Milenković, Bajić, Galić, Liščević, Todorović, Luković, Bačić, Ilić. Igrali su još Božičić, Svitić, Asani i Zeljković.

Srpskoligaš iz Odžaka je posle četvrte pobede u nizu skočio na četvrto mesto na tabeli, a u narednom kolu na Gradski stadion dolazi Borac iz Šajkaša koji ima isti broj bodova kao i plavo-beli. Pre toga Tekstilac će imati i obaveze u Kup takmičenju u okviru koga će u sredu dočekati ekipu Krila Krajine iz Bačke Palanke.

Kompletni rezultati 8. kola Srpske lige “Vojvodina”: OFK Bečej 1918 – Radnički (Z) 2:1, Tisa – OFK Vršac 1:4, Dinamo 1945 – Feniks 1995 1:3, OFK Stari grad – Tekstilac 3:4, Borac (Š) – Radnički 1912 2:1, Jedinstvo – 1. maj Ruma 1:2, Borac (S) – Omladinac 1:3, OFK Kikinda – Hajduk 1912 3:1.

Pratite nas na društvenim mrežama: Facebook, Instagram