ODŽACI

Tekstilac odradio posao i okreće se nedeljnom derbiju

Tekstilac je pokazao da je kvalitetniji tim od Crvenke, što mu je uz pravi pristup meču donelo ubedljivu pobedu i nova tri boda u borbi za titulu.

tekstilac-crvenkaOdžačani su u utakmici 23. kola Vojvođanske lige “Sever” savladali ekipu Crvenke rezultatom 4:0. Potkozarac, Galić iz penala, Pešić i Simić, bili su strelci za plavo-bele koji se sada okreću nedeljnom derbiju sa Vojvodinom u Bačkom Gradištu.

Crvenčani su u Odžake doputovali samo sa jedanaest igrača i gotovo cela utakmica igrala se na njihovoj polovini terena. Raspoloženi domaćini su do prvog gola imali nekoliko povoljnih prilika, ali je izostala realizacija.

Prvi pogodak pao je u 31. minutu, posle dobre asistencije Galića petom, lopta je došla do Potkozarca kome nije bilo teško da iz blizine zatrese mrežu. Iz prvog poluvremena treba zabeležiti i da je Božičić pogodio stativu u 33. minutu.

Tekstilac – Crvenka 4:0 (1:0)

Tekstilac: Brać, Simović, Stanković, Svitić, Potkozarac, Pešić, Božičić, Galić, Liščević, Jablan, Stevanović. Igrali su još: Mijatović, Anđelković, Simić, Jovanović i Stokić.

Crvenka: Popović, Maksimović, Subotić, Kerekeš, Končar, Bakić, Božičić, Bašić, Bošković, Sobek, Todorović.

I u nastavku igralo se uglavnom ispred gola Crvenke. U 49. minutu oboren je Pešić u kaznenom prostoru gostiju, a siguran izvođač penala bio je Galić za 2:0.

Ofanziva domaćih se nastavila, a novi pogodak viđen je u 65. minutu. Ponovo je u glavnoj ulozi Pešić koji je matirao golmana gostiju za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Simić u 85. minutu.

Fudbaleri i simpatizeri Tekstilca pratili su i rezultate derbi utakmica u Apatinu i Turiji, a zahvaljujući porazima najbližih pratilaca plavo-beli su povećali bodovnu prednost na prvom mestu i u dobrom raspoloženju dočekuju nedeljni derbi sa ekipom Vojvodine u Bačkom Gradištu.

Rezultati 23. kola: Bačka – Obilić 5:0. Njegoš – Hercegovac 0:0, Mladost (T) – Bajša 1:0, Krila Krajine – Vojvodina (T) 3:0, Mladost (BP) – OFK Vrbas 1:2, Tekstilac – Crvenka 4:0, OFK Mladost Apa – Vojvodina (BG) 3:0, Tavankut – Srbobran 1:1 i ČSK Pivara – Radnički 3:0.

Pratite nas na društvenim mrežama: Facebook, Instagram