SPORT

Poulsenova majstorija i Nkunkuova elegancija probudili Lajpcig; Kostić asistent u petom uzastopnom remiju 1:1 (VIDEO)

Ne igra Red Bul Lajpcig ove sezone kao prethodnih nekoliko, u kojima se nametnuo među vodeće nemačke klubove, a razlozi su dobro poznati – prvenstveno odlazak trenera Julijana Nagelsmana u Bajern Minhen, pa dvojice standardnih prvoticama Dajota Upamekana i Marsela Zabicera, takođe u redove bavarskog giganta i najvećeg konkurenta za tron, potom i Ibrahima Konatea u Liverpul.Još nekoliko dobrih igrača napustilo je klub prošlog leta, poput Hanesa Volfa (Borusija Menhengladbah) i Lazara Samardžića (Udineze), pa tek deseto mesto u Bundesligi, sa sedam bodova iz šest mečeva i nije toliko začuđujuće. Ali, izgleda da se Bikovi bude…Lajpcig je u 6. kolu napunio mrežu Herte – 6:0 i nagovestio buđenje. Sve je počelo prelepim pogotkom Kristofera Nkunkua u 15. minutu, kada je Jusuf Poulsen propustio loptu kroz noge na dodavanje Lukasa Klostermana. Ona je stigla do 23-godišnjeg Fracuza koji se odličnim postavljanjem oslobodio protivničkog igrača, a zatim elegantno lobovao Aleksandera Švolova.Još dva puta do odlaska na odmor, a triput u drugom poluvremenu morao je golmana gostiju iz Berlina da vadi loptu iz mreže svog gola. Na to su ga primoravali prvo Poulsen u 23, pa Nordi Mukijele u nadoknadi prvog dela, potom Emil Forsberg iz penala u 60, ponovo Nkunku u 70. i Amadu Hajdara sedam minuta kasnije.

Ajntraht iz Frankfurta kao da se pretplatio na remije i to rezultatom 1:1. Računajući i duel sa Fenerbahčeom ovom im je peti uzastopni tim rezultatom, a šesti duel u nizu bez pobednika. U subotnjem okršaju sa Kelnom bod domaćinu doneo je Rafael Bore u nadoknadi prvog poluvremena, na dodavanje Filipa Kostića. Reprezentativac Srbije sjajno je odigrao dodavanje po zemlji na drugu stativu, gde je Brazilac natrčao na loptu i udarcem iz prve poslao je u mrežu.⚽🤖 Finalmente ‘La Maquina’ Rafael Santos Borré se estrena en las redes de la @Bundesliga_EN.Gol para el @Eintracht y empatar parcialmente el partido. 🇨🇴pic.twitter.com/aT4oig2nq9— Daniel Millán Perea (@DMillanPerea) September 25, 2021 Ostao je tim iz Frankfurta na samo jednom porazu, ali je i dalje bez pobede. Što se tiče Kostića, reprezentativcu Srbije ovo je bila druga asistencija u sezoni, uz pogodak protiv Štutgarta (1:1), a sve je ostvario u septembru.Uskoro opširnije…BUNDESLIGA – 6. KOLOPetakGrojter Firt – Bajern 1:3 (0:2)/Iten 88 – Miler 10, Kimih 31, Grisbek 68ag/SubotaAjntraht – Keln 1:1 (1:1)/Bore 45+6 – Škiri 14/Hofenhajm – Volfsburg 3:1 (1:1)/Kramarić 45+2, Baumgartner 74, Kaderabek 82 – Baku 25/Bajer Leverkuzen – Majnc 1:0 (0:0)/Virc 62/RB Lajpcig – Herta 6:0 (3:0)/Nkuku 16, 70, Poulsen 23, Mukijele 45+3, Forsberg 60 pen. Hajdara 77/Union Berlin – Bilefeld 0:018.30: (3,90) Borusija Menhengladbah (3,70) Borusija Dortmund (2,00)Nedelja15.30: (3,05) Bohum (3,40) Štutgart (2,45)17.30: (2,00) Frajburg (3,50) Augzburg (4,10)*** kvote su podložne promenama

Pratite nas na društvenim mrežama: Facebook, Instagram